Facet na plaży

To pewne – plaża jest miejscem, gdzie więcej się odkrywa niż zakrywa. Wydawałoby się, że zwłaszcza w przypadku mężczyzn, moda plażowa ogranicza się wyłącznie do jednej części garderoby. Nic bardziej mylnego. Każdego roku projektanci oraz popularne sieciówki prześcigają się w pomysłach na lansowaniu dodatków, które mają urozmaicić wakacyjny look.

Zacznijmy od podstawowego elementu męskiej mody plażowej, jakim są kąpielówki. W tym sezonie długość ma bardzo duże znaczenie. Głęboko wcięte i jednobarwne slipy możemy zostawić na dnie szafy. Chyba, że startujemy w zawodach pływackich. Tego lata obowiązują obcisłe bokserki bądź luźniejsze szorty. W obu przypadkach nogawki powinny sięgać połowy uda. Taki fason jest najbardziej uniwersalny i pasuje do większości sylwetek. Jeśli na czas nie udało nam się zrzucić brzuszka, powinniśmy znaleźć spodenki z szerszym i regulowanym w pasie ściągaczem.

Workowate bermudy (nogawki za kolana) zostawmy rosłym surferom bądź zwolennikom nieopalonych nóg. Taka długość skraca optycznie ciało, a osoby szczupłe wręcz w nich toną. W wakacje zapominamy o nudzie, to w końcu czas beztroski. Dlatego wybieramy szorty w żywych barwach oraz w geometryczne wzory. Pamiętajmy jednak, że na plaży powinniśmy czuć się pewnie i komfortowo.

Na plażowej liście „must have” nie może zabraknąć plecionych (z naturalnych surowców) kapeluszy oraz plastikowych okularów przeciwsłonecznych – aviatorów. Na stopach królują japonki oraz skórzane sandały. Ponownie pojawiły się wygodne espadryle, tym razem w wielobarwnej odsłonie.

Lato 2011
Powyższe rady z pewnością nie zainteresowały zwolenników plaż naturystów. Bardzo bym nie chciał, aby ktoś poczuł się pominięty. Dlatego szczególnie tej grupie rekomenduję (oprócz kremu z wysokim filtrem) modne dodatki w postaci wzorzystej bandany wiązanej wokół szyi oraz zegarka z kolorową tarczą lub paskiem :)

2 thoughts on “Facet na plaży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.