Dobierz dżinsy do figury

Spodnie dżinsowe to bardzo wygodny i zarazem uniwersalny element garderoby. Nie bez przyczyny możemy znaleźć je praktycznie w każdej szafie. Dżinsy doskonale sprawdzają się zarówno w stylizacjach codziennych (typu casual), jak i tych bardziej eleganckich. Wszystko zależy od fasonu, koloru oraz dodatków. Jednakże nie w każdym modelu będziemy prezentować się równie dobrze. Wybierając dla siebie krój spodni powinniśmy kierować się przede wszystkim budową naszego ciała. Moda na konkretny fason jest, w tym przypadku, sprawą drugorzędną.

Przegląd fasonów dżinsów

1. Rurki / skinny / slim fit (nogawka zwężana ku dołowi)
W tym modelu najlepiej będą wyglądać kobiety szczupłe o proporcjonalnej budowie. Jeśli Twoje uda są krągłe a biodra szerokie, unikaj ich jak ognia. Rurki są wręcz idealne dla drobnych i niskich kobiet. W połączeniu z butami na wysokim obcasie znacznie wydłużają nogi. Rurki chętnie noszone są również z balerinami.

2. Regular / straight leg (nogawka prosta)
Pasują do każdej figury. Ukryją zarówno zbyt szczupłe nogi, jak i te bardziej masywne. Regularna nogawka zniweluje obfitość ud i bioder. Pod warunkiem, że na ich wysokości nie będzie poziomych przetarć, zagięć bądź ozdób. Zaprasowany lub wręcz przeszyty wzdłuż kant wysmukli całą sylwetkę.

3. Bootcut (nogawka delikatnie rozszerzana)
Doskonale wyrównują proporcje. Są przeznaczone zwłaszcza dla kobiet chcących ukryć obfitość bioder (figura A). Świetnie zamaskują również grube łydki. Nogawki zakrywające obcas wysmuklą dodatkowo nogi.

4. Dzwony / flares (nogawka rozszerzana od kolana)
Zarezerwowane dla wysokich i szczupłych. Skupiają uwagę na udach, dlatego nie powinny one być ani zbyt masywne, ani zbyt chude. W rozszerzanych nogawkach zgrabnie będzie wyglądać nawet pełniejsza pupa.

Przegląd fasonów dżinsów

5. Loose / boyfriend jeans (męski, luźny krój)
Jeśli nie będą za bardzo szerokie, mogą sobie na nie pozwolić typowe gruszki (figura A), klepsydry (X) oraz panie o chłopięcej figurze (sylwetka I). Aby uniknąć zbyt młodzieżowego looku, wystarczy zestawiać je z dopasowanymi topami lub bluzkami. Najlepiej będą wyglądać z butami na wysokim obcasie, zwłaszcza przy podwiniętych nogawkach.

6. Deep (low) crotch / haremki (obniżony krok)
Bardzo kłopotliwy krój. Mogą sobie na niego pozwolić wyłącznie osoby wysokie i szczupłe. Niski krok znacznie zaburza proporcje, dlatego najlepiej wybierać modele o wąskich nogawkach. W połączeniu ze szpilkami stworzą bardzo ciekawy efekt.

7. Low waist / biodrówki (obniżona talia)
Taki krój zdecydowanie skraca nogi, dlatego mogą go wybierać głównie osoby wysokie. Poziome odcięcie w połowie bioder znacznie poszerza ten rejon. Panie biodrzaste, z brzuszkiem bądź obdarzone tzw. boczkami powinny zrezygnować z tego fasonu.

8. High waist (podwyższony stan)
Dżinsy z wyższym stanem są wręcz stworzone dla pań cierpiących z powodu braku talii. Noszone z paskiem ładnie ukształtują wcięcie. Doskonale również ukryją odstający brzuszek (figura O). Ważne, aby tylne kieszenie były spore i niezbyt nisko naszyte. W przeciwnym razie spłaszczą i powiększą optycznie pupę.

Na koniec kilka praktycznych porad. Dżinsy będą nam dłużej służyć i utrzymają swój fason, jeśli będziemy je prać w niskich temperaturach (30-40’C), obowiązkowo na lewej stronie i bez płynu do zmiękczania tkanin, który niszczy włókna. Pamiętajmy, że dżinsy ulegają rozciąganiu (zwłaszcza jeśli są z dodatkiem streczu). Jeżeli zależy nam na dopasowanym kroju, za pierwszym razem powinniśmy wbić się w nie na siłę.

7 thoughts on “Dobierz dżinsy do figury

  1. Paulino, na Twoje pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. W przyszłym roku panować będzie kolor szmaragdowy, ale to nie znaczy, że powinnaś na niego zwracać uwagę. Zawsze powtarzam, że trendy to sprawa drugorzędna. Najważniejsze jest dopasowanie do typu kolorystycznego urody oraz sylwetki. Jeśli oczekujesz złotej rady, to pamiętaj, aby podkreślić swoje atuty i zniwelować ewentualne mankamenty :) Porady jak radzić sobie na wyprzedażach zamieściłem tutaj: http://chowanski.pl/2010/12/26/nie-daj-sie-na-wyprzedazach/

  2. Wita. Panie Adamie zbliżaja się wyprzedaże. Moje pytanie jest związane właśnie z nimi na co watro zwróciż uwage aby przydało się nadchodzącej wiosny ???? pozdrawiam

  3. Taki krój (zwężana nogawka) poszerzy i zaokrągli Twoje wąskie biodra. Ten sam efekt spotęgują poziome przetarcia powyżej ud. Natomiast wyższy stan wydłuży nogi. Kupuj śmiało :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.