Marynarka w 8 punktach

Marynarka jest obowiązkowym elementem garderoby każdego mężczyzny. Właściwie dobrana potrafi podkreślić nie tylko sylwetkę, ale i autorytet danej osoby, pozycję w hierarchii a nawet pewność siebie. Może występować zarówno w oficjalnej odsłonie (klasyczne kroje i tkaniny), jak i w bardziej codziennej formie (noszona np. z dżinsami). Jednak dobór właściwego rozmiaru często nastręcza wiele kłopotów.

Jak dopasować marynarkę

Poszukując marynarki idealnej należy zwrócić uwagę na kilka istotnych punktów:
1. Kołnierz nie może z tyłu odstawać. Powinien dokładnie przylegać do kołnierzyka koszuli bądź szyi.
2. Na plecach nie mogą tworzyć się nierówności i zmarszczki.
3. Ramiona powinny po bokach tworzyć lekkie wybrzuszenia. Wklęsłość w tych miejscach oznacza za duży rozmiar (zbyt szeroką linię ramion).
4. Przy zapiętej marynarce klapy powinny swobodnie przylegać do klatki piersiowej, a nie rozchodzić się na boki (jeśli odstają, marynarka jest za ciasna).
5. Kilkunastocentymetrowy luz w okolicach brzucha (przy zapiętym guziku) oznacza zbytnią obszerność (wymaga zebrania w talii). Idealny luz to kilka centymetrów.
6. Jeżeli między rękawami a talią jest prześwit, mamy pewność, że marynarka nie jest za luźna i ładnie kształtuje linię sylwetki.
7. Najlepiej, aby rękawy kończyły się przed nasadą dłoni. Należy uwzględnić miejsce na wystający mankiet koszuli (1-1,5 cm).
8. Marynarka powinna dzielić sylwetkę (bez głowy) na mniej więcej połowę. Dlatego należy zwrócić uwagę na linię pośladków. Idealna długość sięga tam gdzie się one kończą, a zaczynają uda.

2 thoughts on “Marynarka w 8 punktach

  1. Ostatnio to nawet mam więcej klientów facetów niż kobiet ;) W odpowiedzi na komentarz trudno jest udzielić rad, bo temat bardzo szeroki.

  2. Dzień dobry.Z tego co widzę zajmuje się też pan modą męską.Chciałam się dowiedzieć jakie ubrania najlepiej pasują do mężczyzny o wzroście 164.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.